Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Національна служба здоров’я нагадує про умови забезпечення пацієнтів Реабілітаційною допомогою в стаціонарі

Національна служба здоров'я України зауважує, що нині задача НСЗУ, громад та медичних закладів – зробити все можливе, щоб кожен, хто потребує стаціонарної реабілітаційної допомоги, отримуючи її змогли адаптуватися до повсякденного життя шляхом покращення функціональних здібностей, таких як мобільність, здатність до комунікації та самообслуговування.

Тому НСЗУ висуває вимоги до закладів, які укладають договір на пакет з реабілітації в стаціонарі. Адже від наявності необхідних лікарів-спеціалістів, обладнання, обсягу та тривалості реабілітаційної допомоги залежить подальша якість життя пацієнта та зменшення ризику отримання статусу особи з інвалідністю.

1. Вимоги до спеціалістів та кількості фахівців:
За місцем надання послуг щонайменше:
– Двоє лікарів-психологів та/або лікарів-психотерапевтів, та/або психологів.
– Троє фізичних терапевтів.
– Двоє ерготерапевтів.
– Троє асистентів фізичних терапевтів та/або асистентів ерготерапевтів.
– Сім медичних сестер.

У закладі охорони здоров’я, щонайменше:
– Один лікар-ортопед-травматолог та/або лікар-ортопед-травматолог дитячий (для ЗОЗ, які надають реабілітаційну допомогу пацієнтам з ураженням опорно-рухового апарату).
– Один лікар-невропатолог та/або лікар-невролог дитячий (для ЗОЗ, які надають реабілітаційну допомогу пацієнтам з ураженням нервової системи).
– Двоє лікарів-педіатрів (для ЗОЗ, які надають реабілітаційну допомогу дітям).
– Двоє логопедів (терапевтів мови та мовлення).

2. Обсяги реабілітаційної допомоги
Максимальна кількість годин на добу, протягом яких спеціаліст може забезпечити надання послуг з реабілітації визначена Порядком організації реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоров’я КМУ № 1268 від 03.11.2021.

Обсяги реабілітаційної допомоги визначаються кількістю годин роботи фахівців з реабілітації з особою, яка потребує реабілітаційної допомоги, на добу:
– високий – кількість годин реабілітації пацієнта три та більше годин на добу. Або 15 год./тиждень і більше;
– середній – від однієї до двох годин реабілітації пацієнта;
– низький – одна година і менше.
Якщо реабілітація надається протягом післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів в стаціонарних умовах, то її обсяг має бути високим, щоб забезпечити мінімальну кількість щоденних реабілітаційних сесій для досягнення пацієнтом завдань реабілітації.
Вимоги до навантаження фахівців:
– фізичний терапевт, ерготерапевт – не більше 6 годин реабілітації;
– асистент фізичного терапевта та асистент ерготерапевта – не менше семи годин реабілітації;
– терапевт мови та мовлення – не більше 5 годин реабілітації.

Виконання цих вимог постійно відстежується Національною службою здоров’я, адже якість медичної допомоги в пріоритеті. Зокрема НСЗУ зіставляє медичні записи, записи про направлення та рецепти та інформацію про зареєстрованих медпрацівників в ЕСОЗ. Це дозволяє виявляти факти перевищення обсягу наданих послуг зі стаціонарної реабілітації порівняно з кількістю пацієнтів, яким заклад може забезпечити надання якісної, доказової реабілітаційної допомоги протягом доби – пропускну здатність закладу.

НСЗУ сплачує медзакладам за кожен пролікований випадок:
– 19 769 гривень при наданні реабілітаційних послуг за одним напрямом реабілітації
– 33 607 гривень за надання одночасно реабілітаційних послуг за двома і більше напрямами реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах.

Нагадуємо, за умовами договору, НСЗУ має право проводити перерахунок сплачених коштів за надані медичні послуги надавачем у разі виявлення порушень зі сторони медзакладу та/або факту надміру сплачених коштів, що не повʼязане безпосередньо з порушеннями умов договору.