Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Відчинилося життя

28 Листопада 2010 р. у м. Харкові о 17.00 годині у концертному залі будинку культури міліції відбувся інтегрований концерт «Відчинилося життя». За підрахунками організаторів, в залі який розрахований на 440 місць знаходилось до шестисот осіб. Серед присутніх були представники різних громадських організацій Харкова, Молодь, студенти та школярі. Близько двадцяти волонтерів надавали допомогу людям з обмеженими фізичними можливостями. Заступник голови Харківської державної адміністрації Шурма Ігор Михайлович подякував артистам за подарований чудовий настрій, і запросив учасників проекту на наступний рік завітати наслобожанщіну.

Своєрідним девізом проекту стали слова з пісні »ти подумай» лідера групи «Тартак» Сашка Положинського:

Коли часом здається, що ти зайва людина І що власне життя для життя не причина. Коли думаєш знову, що існуєш даремно, Ти подумай про тих, кому завжди темно! Можеш чути радість пташиного співу, Перекати грому, шелестіння зливи... Твоя біда – не біда, твоє лихо – не лихо, Ти подумай про тих, кому завжди тихо!

У концерті взяли участь кращі незрячі виконавці з різних куточків України: Сімферополь (Степан Гончаренко, Зєра Кіраджиєва), Вінниця (Наталія Слюсарчук), Луцьк (Василь Сукач), Мукачеве (Марія Швардак), Тернопіль (Микола Пришнівський), Львів (Юлія Сухова, Світлана Пашкіна), Луганськ (Валентин Золотухін, Михайло Золотухін), Житомир (жіночий ансамбль «Гармонія»), Запоріжжя (провідні українські артисти (лідер групи «Тартак» Сашко Положинський, віталій Козловський). Оркестр Львівського національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (диригент – з.а. Богдан Мочурад), актори театру (з.а. Олександра Бонковська, з.а. Лідія Остринська). Під супровід оркестру солісти виконували твори з української і світової класики, твори сучасних композиторів, інструментальну музику. Особливістю концерту був живий звук, неординарне поєднання учасників, втілені організаторами проекту інноваційні погляди на роль і місце особистості у сьогоденні. Концерт «Відчинилося життя» був ініційований Львівською обласною організацією Українського товариства сліпих і підтриманий єдиним в Україні творчим колективом, який співпрацює з незрячими виконавцями - оркестром Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, а також зірками опери та естради. Участь усіх виконавців є винятково благодійною, проект не має жодного комерційного забарвлення. Перед початком концерту у фойє будинку культури міліції грав Духовий оркестр Харківської гімназії для сліпих дітей. Співорганізаторами концерту виступили Харківська громадська організація незрячих юристів та Харківський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії». Мета проекту – впровадження у повсякденну практику нестереотипізованих поглядів на соціальні проблеми сучасності, пошук взаємних площин дотику між світом зрячих і світом незрячих, популяризація імен талановитих незрячих виконавців, впровадження європейських стандартів суспільства рівних можливостей, дебар’єризація суспільної свідомості щодо сприйняття на сцені незрячого виконавця. Унікальність проекту зумовлена практичною складністю виконання творів незрячими солістами під супровід оркестру з огляду на їх неможливість бачити паличку диригента. Додатковим критерієм ускладненості проекту є відсутність у переважної більшості незрячих учасників спеціальної музичної освіти, а також вміння налагодити гармонійне виконання музичних творів у дуеті з професійними артистами. Фінансову підтримку на проведення концерту надало Міністерство культури і туризму України.

«Спільний проект Товариства незрячих і Заньківчан, підтриманий провідними українськими артистами – це еталонний варіант вирішення багатьох проблем осіб з вадами зору шляхом публічного привернення уваги суспільства до таланту незрячих людей, їх наполегливості, та, водночас, до неспроможності ними повноцінно реалізувати в умовах нашої держави свій творчий потенціал через відсутність рівних з іншими громадянами можливостей. Проект є унікальним не лише для України, але й для багатьох країн Європи. Достатньо згадати італійського тенора Андреа Бочеллі, який також співає у супроводі оркестру, співставивши умови роботи Заньківчан з 12-ма незрячими виконавцями одночасно», - повідомила під час прес-конференції керівник проекту, голова правління Львівської обласної організації Українського товариства сліпих Оксана Потимко. «Цей проект, що вже має певні традиції, змусив оркестрантів та артистів замислитися над власним життям, його цінностями, переглянути дотепер звичні для нас речі. Концерт виокремив справжніх «зірок» з числа незрячих осіб, котрі мають шанс стати окрасою будь-якої професійної сцени не лише в Україні. Інтегровані концерти з незрячими солістами – це робота над створенням позитивного іміджу нашої держави у цивілізованому світі», - повідомив під час прес-конференції головний диригент Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької Богдан Мочурад.

Довідка

Упродовж 2008-2010 рр. організовано 18 інтегрованих концертів «Відчинилося життя» в Україні (Київ, Львів, Вінниця, Мукачеве, Луцьк, Сімферополь, Євпаторія, Тернопіль) та за кордоном (Польща, Білорусія, Придністров’я, Молдова, Угорщина). Учасниками проекту, окрім незрячих солістів та оркестру, були н.а. Ніна Матвієнко, н.а. Павло Дворський, ВФ «Пікардійська терція», октет «Орфей», Павло Табаков, з.а. Леся Горова, н.а. Валентина Степова, Кузьма Скрябін, Сашко Положинський, Вова зі Львова. Українське товариство сліпих – найдавніша громадська організація інвалідів, заснована у червні 1933 р. Зараз Товариство нараховує близько 50 тисяч інвалідів I і II групи по зору. Товариство має розгалужену інфраструктуру в Україні – обласні та первинні осередки, бібліотеки, будинки культури, спеціалізовані підприємства, оздоровчі заклади.