Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Адвокати та правозахисники об’єднали зусилля для захисту осіб з інвалідністю

З 29 липня по 01 серпня у м. Євпаторії на базі параолімпійського центру «Україна» відбувся Всеукраїнський семінар «Конвенція прав інвалідів як інструмент для доступного правосуддя».
Захід було проведено в межах проекту «КПІ інструмент до доступного правосуддя», що реалізовується Харківською громадською організацією незрячих юристів за сприяння Фонду прав інвалідів. Значну підтримку в проведенні заходу надала Національна асамблея інвалідів України.

У семінарі взяли участь більше тридцяти адвокатів, юристів, лідерів громадських організацій, правозахисників з інвалідністю, а також представники судової влади та профільних міністерств України.

Привітання учасникам семінару висловили Виконуючий директор Національної асамблеї інвалідів України Скрипка Наталія та консультант з грантової діяльності Фонду прав інвалідів Цимбалістий Ігор. Голова департаменту у справах інвалідів міністерства соціальної політики Полякова Оксана розповіла про державну стратегію щодо реалізації норм конвенції про права інвалідів та заходи, спрямовані на захист прав осіб з інвалідністю.

Голова Харківської громадської організації незрячих юристів Лепетюк Олег ознайомив присутніх з результатами проекту, в межах якого відбувся семінар.
Суддя Харківського апеляційного суду Швецова Л.А. ознайомила учасників заходу з новелами законодавства, практикою вирішення справ в Європейському суді , відповіла на питання присутніх.

Начальник Євпаторійського управління юстиції ознайомила учасників з практичними аспектами реалізації закону України «Про безоплатну правову допомогу».
Соціолог Рощин Дмитро презентував дослідження, що здійснювалось в межах проекту, що стосується практики застосування норм КПІ у роботі медико-соціальних експертиз.

З доповідями виступили: Шрамко Ігор, Тимохов Олег, Рубановський Кирило, представники коаліцій у сфері захисту права власності, медичних та трудових прав, проекту «Правова Країна.
Охотнікова Наталія, представник Харківської правозахисної групи, ознайомила присутніх з принципами побудови стратегічної судової тяжби;
Мойса Богдан та Сорока Олексій Презентували досвід співпраці громадських організацій з місцевою владою, спрямованої на захист прав осіб з інвалідністю;

Юридичний радник проекту «Правова країна» Вінніков Олександр ознайомив з новелами в законодавстві, що регулює діяльність третього сектору;
Жарий Дмитро та Білокриницький Артем в своїх виступах торкнулись питання використання положень конвенції у судах та доступу до правосуддя осіб з інвалідністю.

В останній день семінару всі учасники заходу підписали меморандум про спільні дії, спрямовані на практичну реалізацію норм конвенції, що стосуються доступності правосуддя для осіб з інвалідністю.

Проведення подібних заходів дає змогу значно підвищити якість надання правової допомоги особам з інвалідністю.

Текст меморандуму
<Ознайомитись

Програма заходу:
<Ознайомитись