Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Яка можлива компенсація для роботодавця від держави, якщо він облаштує робоче місце для людини з інвалідністю

До 80 тисяч або до 120 тисяч гривень може отримати роботодавець від держави, якщо облаштує робоче місце для людини з інвалідністю II або I групи. Це питання регулює постанова кабінету міністрів України №893 від 22 серпня 2023 року. Сума виплат залежить від визначеного розміру мінімальної заробітної плати. Від першого квітня цього року вона становить 8000 грн.

Загалом, на сьогодні у держави існує два механізми заохочення працевлаштування людини з інвалідністю. Перший пов’язаний із компенсацією за єдиний соціальний внесок, який роботодавець оплачує за пільгового працівника. А другий механізм покликаний посприяти облаштуванню робочого місця для особи з інвалідністю. Йдеться про доступність чи наявність необхідного додаткового обладнання. Таким чином, роботодавець за працевлаштування людини з інвалідністю I чи II групи зможе отримати компенсацію у розмірі до десяти або до 15 мінімальних заробітних плат відповідно.

Заявку необхідно подати протягом 90 днів до центру зайнятості і протягом тижня отримати відповідь. Про все це, а також про важливість оформлення Індивідуальної програми реабілітації розповідає наш адвокат Олег Лепетюк. Тож, клікайте на лінк і слухайте та читайте жестовою мовою:

Проєкт здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією
уряду США.

Supported by the Democracy
Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official
Position of the U.S. Government.