Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

інтервʼю з адвокатом та головою «Харківської асоціації незрячих юристів»!

До дня юриста публікуємо інтервʼю з адвокатом та головою «Харківської асоціації незрячих юристів»!

Наш проєкт триває вже 5 місяців.
Продовжуємо ближче знайомити вас із тими, хто його втілює. З нагоди міжнародного дня юриста ми поговорили з Олегом Лепетюком, керівником проєкту «Ми поруч», очільником ГО «Харківська Асоціація Незрячих Юристів».

- Чи змінювалася проблематика, з якою Ви працюєте, за час роботи проєкту? Які труднощі виникали у його роботі?

- Ідея проєкту виникала 2022-го року з початком повномасштабного вторгнення. Він був орієнтованим на допомогу людям з інвалідністю в подоланні кризових ситуацій. У той час люди масово потребували евакуації, а також допомоги з новим тимчасовим житлом.
Та коли ми почали реалізовувати проєкт, гострота проблематики дещо знизилася. Харківщину звільнили, відтак, змінилися й запити. Практика показала, що найчастіше люди потребують правової інформації: питання перетину кордону, мобілізації, родинних стосунків, оформлення догляду, проходження медико-соціальної експертизи й дистанційного встановлення інвалідності — це топові теми, з якими звертаються люди до наших юристів. Кількість консультацій лише зростає, потреба у них не зникає.

До того ж, виникла цілком нова категорія клієнтів — цивільні особи, що постраждали від вибухонебезпечних предметів. Річ у тім, що у грудні 2022-го року до інструкції зі встановлення інвалідності внесли відповідні зміни й виділили таких людей в окрему категорію. Цим людям вкрай потрібна підтримка, особливо юридичний супровід, адже їм ніхто не розповідає про їхні права. Вони не завжди знають, як о,формити набуту інвалідність і який соціальний захист передбачений для них законодавством.

- Що змінилося у вашій роботі з початком повномасштабного вторгнення?

- У перші тижні повномасштабної війни ми були розгубленими. Навколо панував суцільний хаос. Ми не розуміли, як маємо надалі працювати. Думали, насамперед, як зберегти себе: виїжджати за кордон чи залишатися в Україні? А з червня минулого року ми знову зібралися й поступово повернулися до нашої попередньої діяльності. Почали планувати проєкти, зокрема «Ми поруч!», аби впорядкувати надання юридичної допомоги тим, хто її потребує.

Щоправда, відтепер консультуємо, переважно, дистанційно: телефоном і онлайн.

- Чи звертаються до вас по допомогу українці, що перебувають за кордоном?

- Так, адже ми співпрацюємо з профільними громадськими організаціями, що діють за межами України. За потреби, вони спрямовують людей до нас. Зокрема, на гарячій лінії Національної Асамблеї Осіб з Інвалідністю можна дізнатися наші контакти. Як адвокат я веду кілька цивільних справ, у яких позивачами є ті, хто перебуває за кордоном: йдеться про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

Позивачі мешкають у Європі, а я займаюся справами в Україні.

- Ваша організація добре відома серед незрячих. А чи зверталися до вас люди без інвалідності, які ніколи з вами не співпрацювали? Звідки люди дізнаються про ваш проєкт?

- Ми запустили рекламу гарячої лінії «Ми поруч!», вона ефективно працює. Так, звертаються люди, зокрема й без інвалідності, які ніколи раніше про нас не чули. Звісно, ми нікому не відмовляємо — якщо людина потребує юридичної підтримки, ми її забезпечуємо.

Щиро вітаємо пана Олега із професійним святом, а читачам нагадуємо наші контакти:

Телефон гарячої лінії – +38 (098) 705 12 71
Телеграм канал – https://t.me/my_poruch
Сайт – http://www.jurist.org.ua/

Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Supported by the Democracy
Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official
Position of the U.S. Government.