Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

/Оновлено список хвороб для оцінки придатності військовослужбовців

Міністерство оборони затвердило новий розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби та впорядковано проходження служби обмежено придатними. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (наказ Міноборони № 402) внесені наказом Міністерства оборони від 18 серпня 2023 року № 490 і набули чинності 25 серпня.
25 серпня набули чинності й інші зміни внесені наказом № 456, які передбачають спрощення вимог для служби в ДШВ та морській піхоті в особливий період.

Зміни до наказу про ВЛК

Наказом № 490 Міністерства оборони України:
• Повністю оновлено Розклад хвороб для оцінки придатності військовослужбовців.
• Деталізовано порядок визначення місця служби для обмежено придатних.
• Уточнено порядок прийняття постанови ВЛК про причинний зв’язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва) із проходженням військової служби та захистом Батьківщини.
• Уточнено перелік документів, які необхідно подати на розгляд.
До Положення внесено багато й інших змін.
Зокрема, раніше у пункті 20.4 Розділу III Положення визначалось, що у воєнний час за статтями Розкладу хвороб, які передбачають варіанти — індивідуальну оцінку придатний або обмежено придатний до служби, ВЛК має приймати постанову «придатний до військової служби», за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в.
Тепер слова та цифри «за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в» з Положення виключено, тобто за «спірними» статтями придатними визнаватимуть всіх.

Стосовно обмежено придатних, то відтепер одночасно з постановою про обмежену придатність до військової служби ВЛК має приймати постанову про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю (ВОС).

У разі визнання військовослужбовця непридатним до служби за військовою спеціальністю, командир частини перед переміщенням військовослужбовця на іншу посаду може направити його на ВЛК для визначення придатності до служби за новою військовою спеціальністю.

Окремі діагнози за кодами, за якими тепер можуть мобілізувати:

• 2-в – клінічно невиліковний туберкульоз;
• 4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
• 5-в – безсиптомний ВІЛ
• 13-в – хвороби ендокринної системи з незначним порушенням функцій;
• 14-в – легкі короткочасні хворобливі прояви розладу психіки;
• 17-в – невротичні, пов’язані із стресом і соматоформні розлади (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматоформні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес, депресивний епізод, психогенна глухота при помірно виражених, короткотривалих проявах;
• 21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи з незначними порушеннями функцій;
• 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади.

Порядок проходження служби військовослужбовцями, які визнані ВЛК обмежено придатними, визначається Положенням про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, затвердженим Указом Президента від 10 грудня 2008 року № 1153 та Інструкцією про організацію виконання Положення (наказ МОУ від 10 квітня 2009 року № 170).

Також затвердженими змінами були Послаблені вимоги до стану здоров'я для військовослужбовців Десантно-штурмових військ та морської піхоти в особливий період, тобто під час мобілізації в умовах воєнного стану.

Завдяки новим змінам у вимогах частина військових, які раніше визнавалися непридатними до служби у десанті тепер будуть придатні до такої служби.