Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

СЕМІНАР «Конвенція ООН про права інвалідів. Право на абілітацію та реабілітацію»

В спеціалізованому спинальному санаторії "Слов'янський", в місті Слов'янськ, відбувся соціально-правовий семінар «Конвенція ООН про права інвалідів. Право на абілітацію та реабілітацію».

Учасниками семінару стали люди з травмою та захворюваннями хребта з Луганської, Донецької, Харківської областей; з міст Черкаси, Луцьк, Житомир, Вінниця, Полтава, Суми, Миколаїв, Мелітопіль, Запоріжжя, Одеса, Кіровоград, Львів, Івано-Франківськ, Чернігів.
Всі учасники заходу отримали комплекти інформаційно - методичних, правових матеріалів, наданих Національною Асамблеєю інвалідів України: Конвенція ООН про права інвалідів, "Доступність є важливою. Чому?", видання "Без бар'єрів", матеріали з архітектурної доступності, універсального дизайну, диски з самообслуговування людей з важкими травмами та захворюваннями хребта, диски, які несуть питання та відповіді правового напрямку.
Від МБО "Український жіночий Фонд" учасники отримали аналітично - інформаційне видання "Захист прав жінок з інвалідністю - вимушених переселенців зі Сходу України".

Головною метою семінару було ознайомлення даної категорії населення з існуючими Державними та Міжнародними правовими актами, регламентуючими право на відновлення здоров’я, отримання реабілітації та адаптації, технічних та інших засобів реабілітації, санаторно-курортного лікування.
Захід відбувся за проханням людей з інвалідністю, які мають важкі фізичні обмеження, молодіжних та інших громадських організацій інвалідів. Також за проханням учасників були розглянуті статті Конвенції «Здоров’я», «Абілітація та реабілітація».
Дані статті Конвенції наголошують на правах людей з інвалідністю відносно отримання медичних, абілітаційних та реабілітаційних послуг на рівні зі всіма членами суспільства, в доступних архітектурно закладах, в місцях, які зручні для людини з інвалідністю, з повним комплексом послуг, які забезпечують людині безпечні умови лікування та психологічний комфорт.
Розглядаючи дані статті Конвенції, учасники визначили головні проблеми адаптації та реабілітації людей з інвалідністю, даної категорії: відсутність знань, щодо своїх прав та вміння користуватися ними;

• суб’єктивне ставлення працівників закладів соціального захисту до адаптаційних та реабілітаційних потреб людей з інвалідністю;
• проблеми отримання адаптації, реабілітації, санаторно-курортного лікування в тих закладах, які підходять людині, в яких вона має потребу лікуватися; недоцільність проведення тендерів для спеціалізованиї спинальних санаторіїв;
• труднощі з отриманням путівок та лікуванням для людей з травмами та захворюваннями хребта, ЦНС, опорно-рухового апарату, тощо;
Серед найголовніших питань, які турбують учасників засідання – надзвичайне хвилювання за майбутнє санаторію "Слов'янський", який на думку учасників, які представляють всі області України, громадських організацій інвалідів, є єдиним лікувальним закладом в Україні, який забезпечує лікування, реабілітацію та адаптацію людей з даними формами інвалідності всіх рівнів важкості травмувань та захворювань.
Відомо, що люди з важкими ураженнями функцій рухових та інших функцій на сьогодні не мають можливості отримати послуги лікування, особистого догляду та реабілітації в жодному оздоровчо-лікувальному закладу, крім спеціалізованого санаторія «Слов’янський».
Молодь з важкими травмами хребта шийного відділу розповідає про надання путівок в санаторії, де повністю відсутній супровід та ті життєво - необхідне лікування та догляд, який повинен бути в спеціалізованих спинальних закладах. Люди приїжджають не тільки в недоступні архітектурно лікувальні заклади, а й отримують ускладнення в результаті відсутності даних послуг, які і регламентують основу «спеціалізованого спинального» закладу.
Ці люди, вимушені відмовлятися від путівок, чи повертатися додому.
Тому під час заходу ми почули дуже багато питань щодо надання путівок даного профілю в лікувально-оздоровчі заклади, які до цієї специфіки не мали відношення ще пів року тому. Лунають питання чому спеціалізований санаторій «Слов’янський», який залишився на Україні єдиним з трьох раніше функціонуючих спеціалізованих спинальних санаторіїв – отримав в цьому році лише 200 путівок на лікування своєї категорії, від звичайної кількості – 1 600 путівок – це кількість важких фізично людей, які змогли би отримати послуги життєво-важливих реабілітації та адаптації в цьому лікувально-оздоровчому закладі.
Всі розуміють що трагічні події значно збільшили кількість людей з інвалідністю, і необхідно робити все можливе, щоб подібні скарбниці лікувально-оздоровчого профілю для найважких категорій інвалідів працювали, а не виживали.

Учасників заходу турбує доля персоналу санаторію, який є «ціннішим за золото».
Спеціалісти, по пів року працюють, виконуючи свої професійні обов’язки та вкладаючи свою душу та серце, не отримуючи заробітну плату. Для них, цей санаторій є не просто місцем працевлаштування, вони, як ніхто розуміють, що це місце де лікуються не тільки фізично травмовані люди, а й людські долі та людські серця.
Ми всі добре розуміємо, що працювати в даному закладі можуть далеко не всі медичні працівники - ті хто не може подолати страх перед людським болем фізичним та психологічним – уходять відразу, а ті хто відкриває до цих людей серця та професійні якості - залишаються назавжди.

Учасниками заходу була відмічена велика робота керівництва СКРЦ «Слов’янський курорт» щодо відновлення цього мальовничого, природно обдарованого лікувально-оздоровчого краю. Було відмічено гарне оснащення лікувального озера доступними пристроями для плавання для людей з інвалідністю, які пересуваються на візках, а також надзвичайно відповідальна робота медичних працівників на пляжі, які допомагають при плаванні в озері людям даної категорії.
Серед прохань – сприяти щодо відновлення залізничного сполучення, зручного для людей, які їдуть на лікування з різних областей України.
Так, як було раніше.

В програмі семінару:
1. Конвенція ООН про права інвалідів
2. Факультативний протокол
3. Статті Здоров’я, стаття Реабілітація, Абілітація
4. Комітет по правам інвалідів механізми взаємодії.

В заході прийняли участь громадські організації людей з інвалідністю з Луганської, Донецької, Харківської, Сумської, Полтавської, областей та міста Києва.

Модератор заходу:
Олег Лепетюк – голова Харківської Громадської Організації незрячих юристів, представник Національної Асамблеї інвалідів України в Харківській області

Організації, які долучилися до проведення семінару:
• Національна Асамблея інвалідів України
• Управління молоді та спорту ЛОДА
• Луганська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу - Схід»
• Харківська Громадська організація незрячих юристів
• Донецька обласна громадська організація «Союз громадських організацій інвалідів України»
• Всеукраїнське видання «Без бар’єрів»
• Рада громадських організацій людей з інвалідністю та їх родин, вимушених переселенців зі Сходу України
• СКРЦ «Слов’янський курорт»
• Спеціалізований санаторій «Слов’янський»

Прес-центр ЛОМГО «АМІ-Схід»