Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Про організацію

Про організацію

Харківська громадська організація незрячих юристів була заснована 27 листопада 1998 року юристами з вадами зору.

Метою організації є створення можливостей надання юридичних консультацій соціально вразливим верствам населення.

В організації на постійній основі працює 4 юриста з вадами зору, та волонтери.

Голова організації – Лепетюк Олег Леонідович, адвокат, представник національної асамблеї інвалідів в м. Харкові.

Офіс організації знаходиться у центрі міста, у трикімнатному приміщенні загальною площею 60 кв.м. за адресою: м. Харків, вул. Данилевського, б. 16\8. Офіс обладнаний всією необхідною комп’ютерною і оргтехнікою, працює багатоканальний телефон.

На сайті організації www.jurist.org.ua, через віртуальну громадську приймальню, існує можливість отримати правову консультацію від професіональних юристів організації.

Фахівці організації постійно проводять правороз'яснювальні заходи (семінари, бесіди) за участю громадських організацій інвалідів, ЗМІ та всіх зацікавлених осіб.

Організація сприяє змінам у законодавстві України шляхом надання пропозицій, спрямованих на покращення соціальної захищеності інвалідів.

З метою практичного втілення у життя вимог законодавства, щодо створення умов доступності для інвалідів з вадами зору, організацією було створено підприємство об'єднання громадян фірма «Нотіс»
Місія ПОГ «Нотіс»- створення безпечного і доступного середовища для людей з вадами зору. Мета – розробка, виготовлення, експертиза, застосування та популяризація пристроїв та технологій, що полегшують доступ до інформації транспорту та інфраструктури людям з вадами зору.

В 2000 році організація стала колективним членом «Спілки юристів України», є партнером єдиної соціальної мережі м. Харкова, має укладені угоди про спільну діяльність з іншими організаціями Харкова та України, що надають соціальні послуги інвалідам.

Юристи організації з 1999 р. працюють в сфері захисту прав інвалідів в судах різних інстанцій. Мають практичний досвід у представленні та захисті порушених прав інвалідів.

За рахунок коштів міського бюджету, в рамках конкурсу пропозицій на виконання соціального замовлення та конкурсу соціальних проектів «Єдина соціальна мережа», що проводить Департамент праці та соціальної політики Харківської міської ради, Організацією незрячих юристів реалізовувались наступні соціальні проекти:
З 2002 р. на базі організації розпочала свою роботу телефонна лінія довіри організована в партнерській взаємодії з Управлінням праці та соціального захисту населення Харківського міськвиконкому, юристи організації кожного року надають близько тисячі юридичних консультацій;
З 2005 року, на постійній основі, організація реалізує проект «Крок в громаду» з роз'яснення соціального законодавства та консультування інвалідів міста Харкова;
У 2012 році реалізовувався проект «Впевнений старт».
Проектом було передбачено навчання молоді з обмеженими можливостями громадському представництву у відстоюванні та захисті законних прав та інтересів молоді з обмеженими можливостями.
Під час реалізації проекту для випускників спеціальних навчальних закладів для дітей з вадами зору проводились правороз’яснювальні бесіди про права інвалідів при вступі до вищих навчальних закладів, їхні пільги, особливості встановлення груп інвалідності, надавалась юридична інформація по іншим соціально-правовим питанням;
«Погляд з темряви», таку назву мав проект, що був реалізований командою організації у 2012 році. В рамках проекту було створено 5 роликів соціальної реклами, що інформують суспільство про життя та можливості незрячих. Соціальна реклама транслювалась на місцевих та національних телеканалах. Ролик «Озирнись, можливо комусь потрібна твоя допомога,», отримав диплом за третьє місце у конкурсі соціальної реклами 2013р;
З метою створення рівних умов для доступу до інформації людей з вадами зору, у 2013 було реалізовано проект «Харків на дотик» створення рельєфно-графічних мап Харкова, та схем розташування соціальних об’єктів міста.

Харківська громадська організація незрячих юристів здійснює свою діяльність не тільки за рахунок коштів міського бюджету, а й залучає інші джерела фінансування для реалізації соціальних проектів.

В 2005 році організація реалізовувала проект «Крок до заможності», що фінансувався міжнародним Фондом «Євразія» в рамках програми «Стійкі рішення» за рахунок коштів компанії «Філіп Моріс Україна» і Агенції США з міжнародного розвитку (USAID), результатом якого стало створення центру підтримки підприємців з інвалідністю.

В 2007 році завдяки реалізації проекту «Крок в громаду» за фінансової підтримки Департаменту з міжнародного розвитку Великобританії (DFID) запроваджено моделі соціальної адаптації людей з інвалідністю, згідно особливостей їх фізичних обмежень та можливостей до професійно-трудової діяльності.

В 2008-2009 роках реалізовано проект «Захист прав інвалідів засобами адміністративної юстиції» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», результатом якого стало створення в пілотних регіонах центрів з представлення інтересів інвалідів в адміністративних судах, формування мережі юристів з інвалідністю та осіб що діють на захист прав інвалідів.

У вересні-жовтні 2010 р Харківська громадська організація незрячих юристів реалізувала проект «Багатоканальна лінія консультування інвалідів, пенсіонерів та соціально вразливих осіб», який був підтриманий благодійним фондом «Громадські ініціативи» в рамках конкурсу малих грантів за рахунок коштів ЗАТ «Філіп Морріс Україна».
За рахунок проекту були проведені додаткові телефонні лінії, придбано та встановлено обладнання для міні АТС, що дозволило одночасно надавати правову допомогу телефоном декільком клієнтам.

З вересня 2010 р. по липень 2012 р. на базі організації діяла регіональна консультативна телефонна «гаряча лінія»» із запобігання та протидії домашньому насильству.

З вересня 2010 року організація є партнером проекту USAID «Правова країна» та стала членом коаліції «Захист прав власності» і співзасновником благодійної організації «Всеукраїнська коаліція з надання безоплатної правової допомоги».

З 15 жовтня по 5 листопада 2011 року, юрист організації Шрамко Ігор Олександрович, як представник проекту USAID "Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні "ПРАВОВА КРАЇНА" прийняв участь у стажуванні у сполучених Штатах Америки. Організатором програми стажування виступив Державний департамент США
бюро у справах освіти і культури.
Метою поїздки було – ознайомитись з практикою надання пробоно «Від лат. За ради суспільного блага», тобто безкоштовної правової допомоги, у США.

У 2010-2012 роках реалізовувався проект Фонду прав інвалідів «Конвенція прав інвалідів як інструмент доступного правосуддя», спрямований на покращення доступу до правосуддя осіб з інвалідністю. Результатом діяльності за проектом стало застосування норм конвенції про права інвалідів в рішеннях суду та розповсюдження тексту КПІ шрифтом Брайля та у аудіо варіантах по бібліотекам товариства сліпих.

З вересня 2012 року по травень 2013 року Харківська громадська організація незрячих юристів реалізовувала проект «Захист прав доступний кожному», який був підтриманий Фондом сприяння демократії посольства США в Україні.
Проект було спрямовано на забезпечення рівного доступу особам з інвалідністю міста Харкова до судового захисту шляхом юридичного консультування у сферах доступу до транспортних і банківських послуг, а також доступу до інформації, та представлення інтересів клієнта в суді.

Крім того здійснювався обмін позитивним досвідом між практикуючими юристами та адвокатами через проведення навчальних заходів для поліпшення захищеності осіб з інвалідністю.
В результаті звернень до суду, вдалося захистити права конкретних людей з інвалідністю, та застосувавши норми конвенції про права інвалідів сприяти забезпеченню рівного доступу до інформації незрячим.

З жовтня 2013 року по березень 2014 року організація реалізовувала проект «Створення умов для незалежного життя незрячих», який був підтриманий Фондом сприяння демократії посольства США в Україні.
Проект спрямований на покращення ситуації в Україні із доступом незрячих до сучасних засобів реабілітації та послуг професійних асистентів, створення умов для зміни існуючої системи в бік її переорієнтації на включення незрячих до незалежного життя.

З липня 2015 по червень 2016 року, за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, організація реалізує проект «Знаючи, не помилюся» (надання юридичної допомоги незахищеним верствам населення м. Харкова).
Мета проекту - підвищення правового захисту соціально незахищених верств населення м. Харкова через надання юридичної допомоги та проведення правопросвітницьких заходів.   Читати докладніше »