Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Уряд врегулював юридичні та фінансові аспекти забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з тимчасово окупованої території або районів проведення АТО

Кабінет Міністрів України постановою від 04.06.2015 р. №356 затвердив Порядок забезпечення діяльності прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, які перемістилися з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.
Зазначений документ визначає механізм забезпечення діяльності прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, які перемістилися з тимчасово окупованої території або району проведення АТО, а також виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”

Відповідно до Порядку рішення про забезпечення функціонування прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу приймається районною, районною у м. Києві держадміністрацією, виконавчим комітетом міської, районної у місті ради поданням служби у справах дітей за фактичним місцем проживання чи перебування сім’ї на підставі поданої прийомними батьками та батьками-вихователями заяви Орган, який прийняв рішення, несе відповідальність за забезпечення функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу та створює умови для забезпечення захисту прав внутрішньо переміщених осіб відповідно до законодавства.

На підставі прийнятого рішення про забезпечення функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу прийомні батьки, батьки-вихователі та орган, який прийняв рішення, за фактичним місцем проживання чи перебування сім’ї укладають договір про забезпечення функціонування прийомної сім’ї (дитячого будинку сімейного типу). Форми таких договорів додаються до Порядку.

Державна соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються або продовжують виплачуватися уповноваженими органами відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31. 01.2007 р. № 81.

З практичних питань реалізації зазначеного Порядку та інших правових проблем вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Нові виклики в правовій підтримці та захисті прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.