Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Урядовою постановою врегульовано порядок в’їзду та виїзду з Криму

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №367 затверджено Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
Даний документ, що набрав чинності з 10.06.2015 р., регулює питання перетину адміністративного кордону вільної економічної зони “Крим” під час в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї громадян України. Згідно із затвердженим Порядком, в’їзд громадян України на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного ст. 5 Закону України «Про громадянство України» (внутрішній паспорт, паспорт для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення тощо) або ст. 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (паспорт для виїзду за кордон, проїзний документ дитини тощо. В’їзд громадян України та виїзд громадян України, що не досягли 16-річного віку здійснюється із дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. № 57 (тобто в супроводі обох батьків/за їх згодою або в супроводі інших осіб, уповноважених батьками).

В той же час в’їзд до Криму іноземців та осіб без громадянства здійснюється за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби.

Порядок врегульовує питання функціонування контрольних пунктів на кордоні з тимчасово окупованої території України, видачі спеціальних дозволів іноземців та осіб без громадянства, здійснення контролю при в’їзді на тимчасово окуповану територію України та виїзді з неї. Також визначається перелік контрольних пунктів: для автомобільного сполучення це – «Каланчак», «Чаплинка», «Чонгар», а для залізничного сполучення – «Херсон», «Мелітополь», «Вадим» та «Новоолексіївка».

З практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Нові виклики в правовій підтримці та захисті прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.