Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Використання сучасних технічних засобів, роблять суди більш доступними

До Київського апеляційного адміністративного суду, юристами Харківської громадської організації незрячих юристів була подана апеляційна скарга на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва в інтересах особи, що пересувається за допомогою інвалідного візка. Позов поданий до уряду з вимогою зобов’язати Кабінет Міністрів України внести зміни у порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року № 1081 (зі змінами, щодо забезпечення роботи не тільки на міському приміському, ай на міжміському автобусному маршруті загального користування не менше одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Визнати відсутність вимог, щодо забезпечення роботи на міжміському автобусному маршруті загального користування не менше одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями дискримінацією споживача за ознакою інвалідності.

Враховуючи той факт, що позивач є інвалідом I групи з ураженнями опорно-рухового апарату і пересувається лише за допомогою інвалідного візка, а також, що представник позивача і третьої особи ХГО «Креавіта» є інвалідами I групи по зору, і зважаючи на те що, можливість бути присутніми у судовому засіданні в м. Києві пов’язано з великими складностями, Харківською громадською організацією незрячих юристів було подано клопотання про участь позивача, його представника, та представника третьої сторони у судовому засіданні в режимі відео конференції. Така можливість передбачена в ст. 122-1. Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

26 лютого 2015 року відбулося судове засідання в режимі відео конференції у зазначеній справі. Колегія суддів засідала у апеляційному адміністративному суді в м. Києві, а інші сторони процесу були присутні в приміщенні окружного адміністративного суду в м. Харкові.

Використання можливостей,роведення судових засідань в режимі відео конференцій, може значно спростити доступ до правосуддя людям з інвалідністю, особливо, коли треба бути присутнім у суді, який знаходиться в іншому місті, або коли приміщення суду є архітектурно недоступним.