Розмір тексту

Поточний розмір: 100%

Розсилка сайту

В розсилці публікується інформація пов’язана з правовим захистом інвалідів
Підписатись

Баннери

Хостінг надається: Hvosting.ua

Loading

Доступне метро

Харківська громадська організація незрячих юристів в партнерстві з Харківським осередком всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» реалізувала проект «Доступне метро» в рамках конкурса «добрі справи » організованого Благодійним фондом «Громадські ініціативи» за рахунок коштів компанії «Філіп Морріс Україна».

В результате размещения звуковых устройств на входах в метрополитен, помогающих ориентироваться повысилась доступность подземки для слепых и слабовидящих людей.

Установленные экспериментальные звуковые ориентиры получили высокую оценку целевой группы; люди с нарушениями зрения отмечали, что теперь значительно безопасней можно передвигаться по станциям и переходам метро.

После сообщений в средствах массовой информации о ходе реализации проекта, многие харьковчане узнали о проблемах незрячих, связанных с безопасным передвижением по метрополитену из-за его неадаптированности.

Распространение такой информации среди жителей Харькова приведет к формированию в обществе понимания необходимости создания условий доступности транспорта, различных заведений и зданий для людей с проблемами здоровья.

В рамках проекту були закуплені звукові маячки для розміщення в Харківському метрополітені.

В результаті розміщення звукових пристроїв на входах в метрополітен, що допомогають орієнтуватися, збільшилась доступність підземки для сліпих та слабозорих людей.

Встановлені експерементальні звукові орієнтири отримали високу оцінку цільової групи; люди з порушеннями зору зазначали, що тепер значно безпечніше можна рухатися по станціях та переходах метро.

Після повідомлень у засобах масової інформації про хід реалізації проекту, багато харків’ян дізналися про проблеми незрячих, пов’язаних з безпечним рухом в метрополітені через його неадаптованість.

Поширення такої інформації серед мешканців Харкова сприяло формуванню в суспільстві розуміння необхідності створення умов доступності транспорту, різних установ та споруд для людей з проблемами здоров’я.

При реалізації проекту виникли труднощі через небажання окремих чиновників управління метрополітену вирішувати проблеми з доступністю та встановлювати звукові орієнтири.

Представники метрополітену посилалися на те, що фінансування на адаптацію метро не передбачено, і тільки після того, як було запропоновано закупити звукові орієнтири за кошти Благодійників, у рамках реалізуємого проекту «Доступне метро», справа зрушилась з мертвого місця.

Для встановлення найбільш якісних звукових орієнтирів була проведена робота по вивченню пропозицій від виробників звукових орієнтирів.

В експерементальному порядку були встановлені орієнтири різних виробників та обрано найкращій.

При виборі виробника враховувались думки цільової групи.

Після визначення виробника, який відповідав би всім вимогам, закуплені звукові орієнтири в кількості дванадцяти штук були встановлені на станціях метро: Південний вокзал, Радянська, Університет, ім. Академіка Барабашова, а також на переходах між лініями.

При реалізації проекту у керівництва метрополітену вдалося сформувати порозуміння необхідності адаптації метро для людей з проблемами здоров’я.

Отриманий в ході реалізації проекту позитивний досвід взаємодії громадських організацій та адміністрації метрополітену, можна розповсюдити і на адаптацію для людей с проблемами зору інших транспортних засобів (автобуси, тролейбуси, маршрутні таксі), а також інших місць громадського користування (супермаркети, аптеки, банки та інші.).

В результаті встановлених контактів з керівництвом Харківського метро було набуто позитивного досвіду у вирішенні проблем з безпекою в метро людей з ослабленим зором.

Керівництво Харківської підземки знайшло технічне рішення для обладнання платформи та сходинок рельєфно-контрасною лінією.

Зараз лінії розташовані на трьох станціях метро, але список станцій, обладнаних рельєфно-контрасною лінією постійно зростає.